Přednášející minulého ročníku

2016

Denisa Kubová

Denisa Kubová

Moderace

LinkedIn Client Relationship Director
top vision s.r.o.

Během své více než desetileté obchodní a konzultantské praxe jsem se věnovala klíčovým zákazníkům a implementaci nových produktů na tuzemský bankovní trh, jako interní trenér obchodní sítě pak předávání produktových znalostí, komunikačních a prodejních dovedností.
Od roku 2008 jsem se ve společnosti top vision zabývala vzděláváním a rozvojem nejdříve jako Senior Key Account Manager. Věnovala jsem se dlouhodobým rozvojovým programům a nejdůležitějším klientům, či projektům, které přinášely inovativní řešení a měřitelné výsledky.
Poté jsem působila jako Sales Director, se zodpovědností za řízení obchodních aktivit a budování dlouhodobých vztahů s našimi klienty.
V současnosti zastávám pozici Client Relationship Directora, kdy superviduji aktivity obchodního týmu, vedu strategickou komunikaci s definovanými top klienty a podílím se na přípravě nových a redesignu stávajících produktů.

Martin Konečný

Martin Konečný

Situační leadership a cesta k úspěchu

LinkedIn Lektor, kouč a instruktor firewalkingu
top vision s.r.o.

Martin čtrnáct let působil v byznysu na pozici account managera v oblastech vyjednávání, vedení projektů, akviziční činnosti a péče o zákazníky. Na svém kontě má na osm tisíc hodin lektorské praxe při rozvoji a facilitaci práce týmů a jednotlivců, mediaci a řešení konfliktů a rozvoji vrcholových manažerů a top talentů. Opírá se o předešlé zkušenosti z oblasti klinické psychologie, které získal při práci s drogově závislými a HIV pozitivními, zaměřené zejména na podporu motivace, hledání životní vize a realizaci zásadních životních změn. Cenné poznatky načerpal také z praxe v zahraničí (Namibie, Nizozemí, USA).

Martin vystudoval Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy, obor jednooborová psychologie, dále absolvoval výcvik Firewalking Instructor Training, výcvik v mediaci a řešení konfliktů (Asociace Mediátorů České Republiky), výcvik v koučování (Radvan Bahbouh), výcvik ve skupinové psychoterapii (SUR) a rovněž výcviky a certifikační kurzy se zaměřením na týmové koučování a práci se skupinou dle POP, sociomapování, situační leadership a krizovou intervenci.

Realizoval týmové a individuální koučování ve společnostech Bayer, GE Money, Hewlett-Packard, Jan Becher, Komerční banka, Sanofi, ŠkoFIN, Vodafone, Zentiva a leadership programy pro 2N Telekomunikace, Allianz, Bayer, GE Money, Home Credit, Komerční banku, T-Mobile, Siemens, TEDOM. Vedl výcviky ve vyjednávání pro Accace, Accenture, GE Money, GlaxoSmithKline, Hewlett-Packard, Sberbank, Unicredit, Vodafone a talentové programy v GE Money, Hewlett-Packard, Komerční bance, Vodafone, Siemens a dalších.

Kinga Fekete

Kinga Fekete

Leadership @ Prezi

LinkedIn L&D manager
Prezi

Hned po univerzitních studiích v oblasti Managementu a Psychologie Kinga začala pracovat v oblasti  IT náboru. V Prezi získala neocenitelné zkušenosti v oblasti start - up náboru a kultury. Podílí se zejména na vzdělávání a rozvoji - vede navrhování a vývoj, designuje usnadňování in-house workshopů a školení pro zaměstnance Prezi. Tyto programy jsou určeny ke zlepšení dovedností, jako je schopnost prezentovat, základní manažerské kompetence, emoční inteligence, komunikační dovednosti a mnoho dalších.

Veronika Brázdilová

Veronika Brázdilová

Leadeři uvnitř společnosti a jak na ně

LinkedIn General Manager
XEROX Czech Republic, Slovakia and Hungary

Veronika Brázdilová začínala svou kariéru jako obchodní zástupce v Eurotelu, kde získala neocenitelnou zkušenost pěšáka v první linii. Tyto zkušenosti zúročila nejen ve své následující roli generální ředitelky IT společnosti SGS, která se zaměřovala na telemetrii a monitorovací systémy. Z SGS zamířila do Telefónica Czech Republic, kde v pozici obchodní ředitelky měla na starosti segment malých a středních firem. Nyní je generální ředitelkou Xeroxu Česká republika, Slovensko a Maďarsko a vede tedy tři zcela odlišné trhy. V oblasti leadershipu má mnohaleté zkušenosti. Dobrý leader podle ní nesmí ztrácet kontakt s realitou, musí být otevřený, komunikovat, nebát se dělat vlastní rozhodnutí, respektovat druhé a mít zákazníka na prvním místě. Takové lidi ve firmě potřebuje každý a je nesmírně důležité je najít, pracovat s nimi, rozvíjet je a udržet si je. Veronika se rovněž několik let aktivně věnuje mentoringu. 

Jiří Kula

Jiří Kula

HR z pohledu generálů

LinkedIn Global Restructuring and Business Integration Vice President
ESAB Group

Vedle koučování a konzultací působím současně na pozici Global Restructuring and Business Integration Vice President ve společnosti ESAB Group a mám globální zodpovědnost. Pro tuto skupinu pracuji od poloviny devadesátých let; řídil jsem jednotky mezinárodních firem v Česku, Finsku, Polsku a Itálii a několik let jsem byl zároveň i evropským ředitelem pro divizi svařovacích drátů. V posledních letech jsem působil na pozici generálního ředitele společnosti ESAB Indie, která je kótovaná na burze, se zodpovědností za trhy Indie, Srí Lanky, Bhútánu, Nepálu a Bangladéše. Jednalo se o tříletou misi krizového manažera, kterou jsem úspěšně zvládl dokončit za dva roky. Svou kariéru jsem odstartoval v oblasti controllingu a financí, následně jsem přešel do výroby a později jsem pomáhal vstupu zahraničního kapitálu do Česka. Aktuálně se také věnuji osobnímu růstu a sebereflexi s důrazem na posílení nadhledu a kreativity a působím jako kouč doma i v zahraničí. Absolvoval jsem studium na VŠE a také na prestižní škole pro top manažery v IMD ve Švýcarsku.

Jitka Schmiedová

Jitka Schmiedová

Jak si je získat aneb Má dáti – dal

LinkedIn HR Director
Česká spořitelna, a.s.

Jitka Schmiedová působí v oboru lidských zdrojů již od roku 1998. Před nástupem do České spořitelny pracovala jako ředitelka oddělení lidských zdrojů ve Všeobecné zdravotní pojišťovně či jako manažerka lidských zdrojů ve společnosti Norsk Hydro ASA Praha. Zkušenosti má také ze společností Mitsubishi Electric Automotive Czech a Accenture.  Ve svých rolích odpovídala převážně za změnové řízení v podobě zásadních transformací celých HR útvarů včetně definování firemní strategie a politiky v oblasti lidských zdrojů týkající se nových firemních systémů hodnocení výkonnosti zaměstnanců, optimalizace odměňování, práce s talenty, rozvoj manažerů či rozvoj diverzity firem. 

Alice Punch

Alice Punch

Jak si je získat aneb Má dáti – dal

LinkedIn Founder & Managing Partner
Punch Leadership Consulting

Alice Punch je zakladatelkou a vedoucí partnerkou společnosti Punch Leadership Consulting. Už od konce 90. let se mezinárodně zabývá problematikou leadershipu a kariérního rozvoje a v Čechách pracuje zejména s vrcholovými firemními týmy. Její silnou stránkou je schopnost skloubit podnikatelskou strategii s vhodným personálním obsazením. Své zkušenosti z oblasti managementu firem nasbírala v USA, Kanadě, Evropě, na Blízkém východě a v severní Africe. Vedla HR divizi globální farmaceutické společnosti Sanofi. V roli vedoucího partnera působila v poradenských společnostech Korn/Ferry a Egon Zehnder v České republice a EMEA regionu. Aktuálně se stala členem představenstva AAA Auto. 

Hana Caltová

Hana Caltová

Jak si je získat aneb Má dáti – dal

LinkedIn HR Director
Kofola ČeskoSlovensko

Hana Caltová, HR Director, Kofola ČeskoSlovensko a.s. má za sebou profesní dráhu podnikatelskou i manažerskou. Všestranné zkušenosti v práci s lidmi získávala v průběhu dlouholetého působení v mezinárodním obchodě, kdy měla příležitost intenzivně pracovat s mezinárodními týmy v Evropě a Asii. Během podnikání získala titul MBA na Liverpool John Moores University. Před příchodem do Kofoly se již naplno věnovala práci s lidmi v roli personální ředitelky ve společnosti U & Sluno a. s., která působí v oblasti informačních technologií a poradenských služeb. V rámci programu BeEager aneb Co Tě ve škole nenaučí se věnuje kariérnímu mentoringu studentů a absolventů VŠ.

Martin Hausenblas

Martin Hausenblas

Jak si je získat aneb Má dáti – dal

Vice-president
ADLER International a.s.

Zakladatel holdingu ADLER International a.s., obchodujícím s reklamním textilem a také startupu Liftago, nejlépe hodnocené přepravní aplikaci u nás, cílem které je snížit závislost na vlastních automobilech v centrech měst. Je aktivní v komunální politice, filantropii, koučování a mediaci. Jako zakladatel rady projektů byl opakovaně v roli leadera a v situaci potřeby sestavení nových teamu. Rad pohovoří o zákonitostech tvorby nových firem, o jejich hodnotách a vizi, tedy základních stavebních prvcích úspěšné společnosti.

Matej Hochel

Matej Hochel

Leadership a kreativní klimatologie

Creative Coach
MindArt

Vystudoval psychologii na Universidad de Granada (Španělsko), kde později působil ve výzkumu v oboru kognitivní neuropsychologie. Má zkušenosti jak z konzultantské sféry, tak i interního HR, kde se věnoval problematice identifikace a rozvoje talentů. Nejvíc jej baví, když může pomáhat lidem vybočit ze zajetých kolejí a nacházet nová řešení v pracovním i osobním životě. Mezi jeho oblíbená témata patří kreativita a inovativní myšlení a využití sebepoznávacích metod pro rozvoj lidí v pracovním kontextu a facilitace jako nástroj podpory týmové práce.

Ivo Spilka

Ivo Spilka

Gamestorming – kvantový skok ve vašem dosavadním myšlení, Zapálená plošina jako nejspolehlivější nástroj zavádění změn

Senior Trainers Manager & Product Development Manager
top vision s.r.o.

„Více než 10 let jsem působil ve výrobě, předtím to byly telekomunikace. Pracoval jsem pro Celesticu a Carrier Refrigeration - nejdříve jako interní trenér a pak jako Continuous Improvement & Development Manager. V Carrieru jsem se stal certifikovaným mezinárodním trenérem pro VSM a získal praktické zkušenosti se zaváděním lean principů nejen ve výrobě a supply chain, ale i v navazujících business procesech. Oběma výrobním závodům v České republice jsem pomohl dosáhnout stříbrnou úroveň ACE v klíčových procesech a následně ji dvakrát obhájit, a to na základě metodického vedení v zlepšování pomocí WCM a Six Sigma. Dále jsem zde vyvinul unikátní tréninkovou metodologii pro rozvoj výrobních mistrů. Tento program byl v roce 2008 vyhodnocen odbornou porotou jako nejlepší personální projekt v České republice. Po tříleté zkušenosti v Českém rozhlase, kde jsem zodpovídal za rozvoj rozhlasových mluvčích, jsem součástí týmu top vision, ve kterém mám na starosti rozvoj lektorů, a spolupodílím se také na vývoji produktu. Vzděláním jsem speciální pedagog (rigorózní zkouška na UK) a jsem také certifikovaným systemickým koučem a kognitivně-behaviorálním terapeutem.“

Marek Kopecký

Marek Kopecký

Leadership a prezentace

Konzultant a expert prezentačního designu a trenér komunikace
top vision s.r.o.

Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Absolvoval výcvik v neurolingvistickém programování na úrovni Master Practicioner. Má za sebou patnáctiletou praxi na manažerských a obchodních pozicích (např. v České pojišťovně). Dnes jako kouč, trenér a lektor pomáhá rozvíjet potenciál lidí z různých oblastí i úrovní (AXA, GSK, MAKRO, Hyundai, Česká spořitelna aj.). Je specialistou v oblasti komunikace, persvaze, prezentace a motivace. Podílí se i na mentální přípravě sportovců. Jeho tréninky a kurzy vás posunou, změní i pobaví.

Zuzana Hanáková

Zuzana Hanáková

Leadership a koučovací techniky jako nástroj k dosažení cílů

Specialista rozvoje soft skills
top vision s.r.o.

Lektorské činnosti se věnuje od roku 2007, kdy začala pracovat jako lektorka a koučka pro Českou spořitelnu. Předtím působila v oblastech event a key account managementu ve společnostech PeopleComm a top vision. Během své praxe se vždy věnovala především práci s lidmi, a i proto se rozhodla pracovat ve vzdělávání. Absolvovala pětiletý sebezkušenostní výcvik integrativní psychoterapie ve Skálově institutu, který jí pomohl dostávat se při práci s lidmi do hlubších vrstev, a tím dosáhnout podstatných náhledů vedoucích k trvalé změně. Díky zkušenostem s organizováním rozvojových kurzů pod záštitou Prázdninové školy Lipnice je přesvědčená, že nejefektivnější formou učení je vlastní zážitek. Při vedení kurzů jsou pro ni nejdůležitější aktivní práce s účastníky, otevřený dialog, neformálnost a sdílení zkušeností. Vystudovala Vyšší odbornou školu publicistiky v Praze a Marketingovou a sociální komunikaci na UTB ve Zlíně.