Přednášející minulého ročníku

2015

Donald H. Taylor

Donald H. Taylor

Trendy ve vzdělávání

LinkedIn Předseda
The Learning and Performance Institute

Hlavním řečníkem letošního Training & Development Fora je Donald H. Taylor, jeden z nejuznávanějších odborníků v oblasti firemního vzdělávání a rozvoje lidského kapitálu v Evropě. Jeho pozornost se soustředí především na využití moderních technologií, eLearningu a nových trendů ve vzdělávání a jejich zapojení do strategie vzdělávání firmy a propojení s ostatními vzdělávacími nástroji.

Donald je ostříleným veteránem v oblasti L&D s 25letou praxí a se zkušenostmi na všech úrovních tvorby strategie vzdělávání a její realizace. Od r. 2000 je předsedou jedné z největších evropských konferencí o vzdělávání Learning Technologies Conference a od r. 2010 je předsedou Learning and Performance Institute ve Velké Británii.

Jako uznávaný a oceňovaný odborník a komentátor v oblasti workplace learning a nových technologií ve vzdělávání, Donald s enthusiasmem napomáhá rozvoji oblasti L&D a otevírá nové obzory pro profesní růst manažerů vzdělávání. 

Jeho profesní záběr od dodavatele školení přes kompletní nastavování strategie vzdělávání až po vice-presidenta v softwarových společnostech a ředitele společnosti a akcionáře tří společností mu umožňuje velmi dobře pochopit byznysové potřeby firem a umí sdílet své názory a inovativní nápady týkající se rozvoje lidského kapitálu velmi praktickým a srozumitelným způsobem.

Donald je vlivný autor a vyhledávaný řečník mnoha mezinárodních HR konferencí. R 2007 obdržel ocenění v soutěži Colin Corder Award for services to training. Kromě předsednictví v Learning Technologies Conference také předsedá Learning and Skills Group, pravidelně přispívá do jejich webinářového programu a edituje Inside Learning Technologies Magazine.

Martin Hollý

Martin Hollý

Pohled odjinud: Co se děje, když duše bolí

LinkedIn ředitel
Psychiatrická nemocnice Bohnice

MUDr. Martin Hollý, MBA (1970) je psychiatrem a sexuologem. Svojí profesní kariéru začal v Trenčíně, po dvou letech změnil působiště a začal pracovat v bohnické psychiatrické léčebně, kterou od roku 2008 vede. Vedle lékařské profese se věnuje tréninkům psychosociálních dovedností, zejména komunikace a zvládání stresu. 

Adéla Boučková

Adéla Boučková

Měření efektivity vzdělávání

LinkedIn Senior HR Specialist v oblasti rozvoje zaměstnanců
Česká spořitelna, a.s.

„Absolvovala jsem studium na PedF Univerzity Karlovy. Oblasti vzdělávání jsem se následně věnovala v komerční sféře. Působila jsem jako lektorka ve vzdělávací agentuře, dále na pozici Training Manager ve společnosti Profitness, také v agentuře Interquality jako lektorka se zaměřením na rozvoj interních vzdělavatelů a koučování a v GE Money Bank na pozici Learning and Development Senior Specialist. Aktuálně působím v České spořitelně na postu Senior HR Specialist a vedu tým rozvoje zaměstnanců.“

Monika Šamonilová

Monika Šamonilová

Měření efektivity vzdělávání a vazba na byznys výsledky

LinkedIn Head of Branch network training
Česká spořitelna, a.s

Zkušenosti na pozicích obchodníka a obchodního manažera v FMCG jsem začala předávat dále, v roli manažera vzdělávání, v roce 2005 a po vystudování oboru andragogika se i nadále věnuji vzdělávání dospělých. V současné době pracuji  jako manažerka vzdělávání pobočkové sítě ve společnosti Česká spořitelna, a.s. Zároveň se zabývám rozvojovými aktivitami i v soukromé a neziskové sféře, kde mě můžete potkat jak při vlastním tréninku, tak při individuální práci s klienty.

Hana Stalmachová

Hana Stalmachová

Jak zvýšit angažovanost zaměstnanců v L&D

LinkedIn Vice President HR Development
T-Mobile Czech Republic a.s.

Po dokončení studia na Vysoké škole ekonomické v Praze začala svou dráhu v personalistice jako konzultantka v personální agentuře. Od roku 2003 do roku 2010 pracovala ve společnosti Siemens nejprve jako HR Business Partner, později jako manažerka oddělení Business Partneringu. Od roku 2010 je ve společnosti T-Mobile zodpovědná za oblast rozvoje a vzdělávání.

Vladimír Černý

Vladimír Černý

Měření efektivity vzdělávání

LinkedIn Specialista na řízení rozvoje lidských zdrojů

Jako HR Management Consultant se zaměřuje zejména na zvýšení efektivity HR procesů a fungování personálních oddělení. Kromě oblasti HRM se věnuje také tréninku HR tvrdých dovedností a související interní komunikaci.

Předtím působil ve funkcích personálních ředitelů v korporátním prostředí, v oblasti prodeje, servisu i průmyslové výroby, a to jak v České republice, tak se zodpovědností za oblasti střední, východní, severní a jižní Evropy. Jeho hlavní náplní byla HR podpora transformací společností, změn obchodních modelů a budování HR oddělení.

Jiří Kula

Jiří Kula

Leadership a jeho rozvoj

LinkedIn Specialista na praktické problémy top managementu, kouč a krizový manažer

Vedle koučování a konzultací působím současně na pozici Vice President Business Integration ve společnosti ESAB Group a mám zodpovědnost za regiony Asie a Evropa. Pro tuto skupinu pracuji od poloviny devadesátých let; řídil jsem jednotky mezinárodních firem v Česku, Finsku, Polsku a Itálii a několik let jsem byl zároveň i evropským ředitelem pro divizi svařovacích drátů. V posledních letech jsem působil na pozici generálního ředitele společnosti ESAB Indie, která je kvótovaná na burze, se zodpovědností za trhy Indie, Srí Lanky, Bhútánu, Nepálu a Bangladéše. Jednalo se o tříletou misi krizového manažera, kterou jsem úspěšně zvládl dokončit za dva roky. Svou kariéru jsem odstartoval v oblasti controllingu a financí, následně jsem přešel do výroby a později jsem pomáhal vstupu zahraničního kapitálu do Česka. Aktuálně se věnuji osobnímu růstu a sebereflexi s důrazem na posílení nadhledu a kreativity a působím jako kouč doma i v zahraničí. Absolvoval jsem studium na VŠE a také na prestižní škole pro top manažery v IMD ve Švýcarsku.

Zoltán Lévai

Zoltán Lévai

Jak pracovat s interními trenéry

LinkedIn HR Manager
DPD CZ, Direct Parcel Distribution CZ s.r.o.

Rozvoji a vzdělávání se začal věnovat už při studiu učitelství anglického jazyka na vysoké škole. Mimo vlastní jazykovou výuku pomáhal s rozvojem lektorů v James Cook Languages. Svou kariéru v oblasti L&D začal cíleně rozvíjet v ČSOB v roli interního kouče a následně jako vedoucí vzdělávání v Direct Pojišťovně. Od roku 2012 pracoval jako Training & Development manažer pro ČR a SR v Tesco, kde vedl úspěšný kulturně-změnový program, který se dostal mezi Top 5 HR projektů loňského roku v anketě Klubu Zaměstnavatelů.

 

V současné době pracuje jako HR manažer ve společnosti DPD, kde mimo jiné pomáhá se zavedením servisně orientované firemní kultury. Specializuje se na oblast individuálního a týmového rozvoje, specifického osobnostního růstu a zefektivňování metodiky vzdělávacích procesů a školení. Zároveň přiznává, že ho nejvíce baví výzvy, od kterých ostatní dávají ruce pryč a tvrdí, že „to prostě nejde“.  

Lucie Popelková

Lucie Popelková

Jak zvýšit angažovanost zaměstnanců v L&D

LinkedIn Leadership & Development Specialist
Siemens, s.r.o.

Vystudovala obor Andragogika a personální řízení na FF UK. V personalistice začala v oblasti recruitmentu, kde se věnovala obsazování pozic v IT a managementu. Následně působila jako lektorka a koučka ve vzdělávací agentuře a realizovala projekty především pro klienty z bankovního sektoru a výrobní společnosti. Od roku 2013 působí ve společnosti Siemens s.r.o., která patří dlouhodobě k TOP zaměstnavatelům v rámci ČR. Zde je zodpovědná za řadu témat v oblasti vzdělávání zaměstnanců a rozvoje leadershipu, např. katalog rozvojových aktivit, talent program, development centra, studentské a absolventské programy, performance management, průzkumy spokojenosti zaměstnanců aj.

Jana Havlíčková

Jana Havlíčková

Jak zvýšit angažovanost zaměstnanců v L&D

LinkedIn Personální ředitelka
PRECIOSA a.s.

Absolvovala Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Po studiu pracovala ve společnosti Nokia Czech Republic, s. r. o, dále jako konzultantka v Institutu průmyslového inženýrství Liberec, kde zodpovídala za implementaci vybraných metod průmyslového inženýrství ve výrobních podnicích, ale i v administrativní sféře. V současné době pracuje ve společnosti Preciosa, a. s., která je předním světovým producentem broušeného křišťálového skla. Zde působí od roku 2006, o dva roky později byla jmenována do funkce personální ředitelky. Zodpovídá za řízení lidských zdrojů ve společnosti Preciosa, a. s., ale i dalších dceřiných společností, včetně činností, které se konají pod záštitou Nadace Preciosa. Je členkou správní rady Nadace Preciosa. Od roku 2012 je členkou představenstva společnosti People Management Forum (dříve ČSRLZ).

Josef Šindelka

Josef Šindelka

Jak zvýšit angažovanost zaměstnanců v L&D

LinkedIn Senior Manager, People, EMEA & APAC
Red Hat Czech s.r.o.

Zkušenosti z oblasti lidských zdrojů získával postupně od roku 1996 na různých pozicích počínaje rolí HR generalisty v  Adamovských strojírnách a.s. přes sedm let strávených v hi-tech výrobní společnosti Celestica,kde postupně prošel různými HR manažerskými pozicemi od manažera náboru až po Site HR Manažera. Původním vzděláním je matematik a fyzik.

Nyní pracuje jako Senior Manager, People, EMEA & APACve společnosti Red Hat,kam nastoupil v roce 2007. Jeho dnešní rolí je vytváření dlouhodových HR strategií definovaných na základě potřeb businessu, a to zejména na se zaměřením na Organisational design, Change leadership, podpora při vytváření business strategií, koučink, zavádění HR Business Partneringu na všechny úrovně HR struktur regionálně i globálně, slaďování regionálních a korporátních přístupů vrámci zákaznických i HR týmů.

Jeho životní filosofie je postavena na otevřenosti, upřímnosti, naslouchání, férovém přístupu a neutuchajícím optimismu se snahou brát každou i sebevíce složitou překážku jako dárek od života. Absolvoval certifikovaný koučovací výcvik.

Iva Šubrtová

Iva Šubrtová

Bálintovská skupina

LinkedIn Facilitátorka a specialistka na řízení lidských zdrojů

Je absolventkou Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Věnuje se poradenství pro organizační rozvoj, zejména z pohledu zvyšování efektivity organizací prostřednictvím zlepšování jejich lidského potenciálu. Vychází z vlastní pedagogické praxe a sedmileté zkušenosti ředitelky lidských zdrojů v poradenské společnosti. Do roku 2004 působila jako coach a action learning facilitátorka v evropském projektu rozvoje vyššího managementu v PricewaterhouseCoopers. Pak pracovala jako manažerka pro organizační rozvoj v nadnárodních společnostech (FMCG a farmacie), kde byla odpovědná za strategické řízení výkonu. Přes 10 let působí jako lektor, kouč a konzultant strategického řízení.

Oswald Schorm

Oswald Schorm

Neurolingvistické programování (NLP)

LinkedIn Specialista na vyjednávání a komunikaci

Jsem absolventem Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, obory český jazyk – psychologie a jednooborová psychologie, dále Institutu pro Gestalt a Psychosyntézu (IGAP), jsem NLP practicioner (Devon school) a mám několikaletý výcvik v koučinku (Koučink akademie, Koučink centrum). Od roku 1995 působím jako lektor vzdělávacích kurzů v oblasti aplikované psychologie (obchodní, personální a manažerské psychologie) a působil jsem v privátní psychologické praxi (diagnostika, koučink, poradenství). Jako lektor a konzultant jsem spolupracoval s mnoha významnými českými podniky včetně vzdělávání pro státní správu.

Ivo Spilka

Ivo Spilka

Kompetenční modely a jejich provázanost na vzdělávací potřeby

LinkedIn Senior Trainers Manager & Product Development Manager
top vision

„Více než 10 let jsem působil ve výrobě, předtím to byly telekomunikace. Pracoval jsem pro Celesticu a Carrier Refrigeration - nejdříve jako interní trenér a pak jako Continuous Improvement & Development Manager. V Carrieru jsem se stal certifikovaným mezinárodním trenérem pro VSM a získal praktické zkušenosti se zaváděním lean principů nejen ve výrobě a supply chain, ale i v navazujících business procesech. Oběma výrobním závodům v České republice jsem pomohl dosáhnout stříbrnou úroveň ACE v klíčových procesech a následně ji dvakrát obhájit, a to na základě metodického vedení v zlepšování pomocí WCM a Six Sigma. Dále jsem zde vyvinul unikátní tréninkovou metodologii pro rozvoj výrobních mistrů. Tento program byl v roce 2008 vyhodnocen odbornou porotou jako nejlepší personální projekt v České republice. Po tříleté zkušenosti v Českém rozhlase, kde jsem zodpovídal za rozvoj rozhlasových mluvčích, jsem součástí týmu top vision, ve kterém mám na starosti rozvoj lektorů, a spolupodílím se také na vývoji produktu. Vzděláním jsem speciální pedagog (rigorózní zkouška na UK) a jsem také certifikovaným systemickým koučem a kognitivně-behaviorálním terapeutem.“

Zuzana Hanáková

Zuzana Hanáková

"Zázračná otázka" jako nástroj ke zdolání překážek a získání řešení

Specialista rozvoje soft skills

"Lektorské činnosti se věnuji od roku 2007, kdy jsem začala pracovat jako lektorka a koučka pro Českou spořitelnu. Předtím jsem působila v oblastech event a key account managementu ve společnostech PeopleComm a topvision. Během své praxe jsem se vždy věnovala především práci s lidmi, a i proto jsem se rozhodla pracovat ve vzdělávání. Absolvovala jsem pětiletý sebezkušenostní výcvik integrativní psychoterapie ve Skálově institutu, který mi pomohl dostávat se při práci s lidmi do hlubších vrstev, a tím dosáhnout podstatných náhledů vedoucích k trvalé změně. Díky zkušenostem s organizováním rozvojových kurzů pod záštitou Prázdninové školy Lipnice jsem přesvědčená, že nejefektivnější formou učení je vlastní zážitek. Při vedení kurzů jsou pro mě nejdůležitější aktivní práce s účastníky, otevřený dialog, neformálnost a sdílení zkušeností. Vystudovala jsem Vyšší odbornou školu publicistiky v Praze a Marketingovou a sociální komunikaci na UTB ve Zlíně.“

Denisa Kubová

Denisa Kubová

Moderace:

LinkedIn Sales Director
top vision s.r.o

Během své více než desetileté obchodní a konzultantské praxe jsem se věnovala klíčovým zákazníkům a implementaci nových produktů na tuzemský bankovní trh, jako interní trenér obchodní sítě pak předávání produktových znalostí, komunikačních a prodejních dovedností.

Od roku 2008 jsem se ve společnosti top vision zabývala vzděláváním a rozvojem nejdříve jako Senior Key Account Manager. Věnovala jsem se dlouhodobým rozvojovým programům a nejdůležitějším klientům, či projektům, které přinášely inovativní řešení a měřitelné výsledky.

 

V současnosti působím jako Sales Director, kdy se kromě řízení obchodních aktivit věnuji budování dlouhodobých vztahů s našimi klienty.